Urodziny obchodzi 2 wzorkowiczki!
32898 wzorkowiczek dodało 19296 zdjęć do galerii!

Jak pracować z frezarką?

Dodano: 2011-01-27 16:47:54, Odsłon: 2460 , Ocena: 5/5,

Na rynku dostępne są różne typy i rodzaje frezarek. Jak więc dobrać tą właściwą?

Poniżej kilka wskazówek:

Poszukaj frezarki z większą mocą.
Moc oznaczona jednostką Watt ma wpływ na obroty frezu podczas pracy. Dociskanie frezu do paznokci albo skóry na piętach nie powinno znacznie zmniejszać jego obrotów. Skutkiem tego może być nadmierne rozgrzewanie miejsca zabiegu jak również samego frezu i przeciążenie silnika frezarki.

Wysokość obrotów frezarki powinna być przynajmniej od 1 000 do 20 000 na minutę. Pamiętaj, że mała frezarka, która ma nawet 40 tys obrotów na minutę ale słabszą moc nie koniecznie musi spełnić Twoje wymagania.

Pióro frezarki.
Im więcej zwojów z miedzianych drucików mieści się w części pióra, tym frezarka jest mocniejsza i bardziej wytrzymała.
Najważniejsze jednak jest mocowanie frezów. Najlepiej żeby frezy mocowane były za pomocą kluczyka albo na podwójny „klik”. Funkcja ta zabezpiecza frez przed poluzowaniem co doprowadzić może do wykrzywienia trzpienia i zniszczenia tulei w frezarce. Słabe mocowanie frezów doprowadzić może też do zniszczenia łożyska frezarki, co skutkuje drogimi naprawami. Malutkie frezareczki z automatycznym mocowanie frezów słabo się sprawdzają. Można je używać do bardzo lekkich prac typu matowanie tipsa albo polerowanie akrylu.Frezy.
Jakość frezów ma ogromne znaczenie podczas pracy. Niestety dobrej jakości frez może całkiem sporo kosztować, jednak trwałość takiego frezu i jakość pracy z nim potrafi nam to wynagrodzić z nawiązką.

W ofercie znajdziesz frezy do różnych czynności związanych z manicure i pedicure. Należy więc dokładnie zaznajomić się z opisem wybranego frezu. W opisie powinny być informacje o wysokości obrotów, jakie można zastosować podczas pracy z nim i tego też należy się trzymać.

Frezy wykonane są z różnych materiałów. Z reguły są ze stali szlachetnych, które można dezynfekować i sterylizować. Są też wykonane ze specjalnych domieszek silikonowych (do polerowania) i są też tak zwane jednorazówki. Te ostatnie są w kształcie rulonów i kapturków, które łatwo wymienić po zabiegu z klientką.Obsługa frezarki.
Każda stylistka potrafi włączyć frezarkę, ustawić obroty a na koniec wyłączyć i wyczyścić. Klucz by skutecznie i szybko pracować z frezarką tkwi jedynie w odpowiednim dobraniu frezów do materiału i czynności jaką mamy wykonywać oraz ustawieniu im optymalnych obrotów. Tego dowiesz się z opisów frezów.

Oczywiście nie bez znaczenia jest wyczucie przy wykonywaniu pracy z danym frezem podczas zabiegu. Zanim rozpoczniemy pracę z nową frezarką należy przećwiczyć czynności np. na samym tipsie albo nawet na własnych stopach. Nikt przecież za nas tego nie zrobi i tylko od nas zależy czy klientka będzie szybko i profesjonalnie obsłużona. Poświęć więc trochę czasu na ćwiczenia zanim podejmiesz się pierwszego zabiegu.

Praca z frezarką potrafi zaoszczędzić czas i Twoje zdrowie. Frezem możesz łatwiej dotrzeć do trudno dostępnych miejsc np. do wału paznokciowego czy spodu paznokcia. Szybko zrobisz rowek do uzupełnienia french, wypolerujesz akryl, zrobisz wgłębienie na ozdobę, usuniesz żel albo twardy akryl z paznokci lub usuniesz niepotrzebny naskórek z paznokci. Natomiast frezem diamentowym usuniesz grubą skórę albo odciski na stopach. Można by jeszcze wiele wymieniać.

Frezarki wykorzystywane do pedicure czy też w zabiegach podologicznych powinny być wyposażone w pochłaniacz pyłu albo zraszacz mgielny. Szczególnie przy zabiegach z diabetykami albo gdzie spotykamy skórę lub paznokcie z chorobą grzybiczą, frezarka z pochłaniaczem lub zraszaczem mgły jest nieodzowna. Podczas tych zabiegów ulatniają się szkodliwe drobnoustroje i bakterie, które przy pomocy takiej frezarki mogą być od razu wychwycone. Mgła wypuszczana z pióra skutecznie łączy ulatniający się pył, który związany wodą opada na ręcznik lub miskę. Eksploatacja takiej frezarki polega jedynie na dolewaniu czystej, destylowanej wody.

Frezarka z pochłaniaczem pyłu musi mieć doprowadzoną grubszą rurkę ssącą co troszkę może ograniczać widoczność podczas zabiegu. Co jakiś czas musi być czyszczona ze względu na osiadający się w niej pył. Należy również pamiętać, żeby zaopatrzyć się w odpowiednią ilość rozmiarowych worków na pył w celu wymiany.

Pamiętaj, że czystość i higiena to najlepsza droga do zaufania klienta.

zrodlo: http://pl.ladys-nails.eu

Dołączyła: 2010-08-04 21:07:15

Kursy kosmetyczne

PIĘKNE STOPY.......

  Każdego dnia wykonują bardzo ciężką pracę – „noszą” nasze ciało...

Uzupełnienie, a odnowa paznokci przedłuż

Paznokcie rosną średnio 3 mm na tydzień, dokładnie o tyle przesuwa się nałożony wcześniej materia...

Na czym polega dezynfekcja i sterylizacj

DezynfekcjaDezynfekuj wszystkie narzędzia do tego przeznaczone takie jak: pilniki (przeznac...

Historia lakierów do paznokci

Historia  lakierów sięga wieku IXX, kiedy to wynaleziono pierwszy składnik lakieru, nitrocel...

Czerwone szpice z kwiatami krok po kroku

Zobacz jak krok po kroku wykonać piękne czerwone szpice z kwiatuszkami… ...

pierwsza notka!

asohc jihrb . 2ojrf emotemot...

Skórki- częsty problem.

Skórki-zaczerwienione, bolące, krwawiące itp.Znajdujące się wokół naszych paznokci sk...

Kilka Zasad Dotyczących Tipsów!!!

1. Pamiętaj, tipsy nie są z żelaza, jak nie będziesz uważała pękną. Nie używaj paznokci jako narz...

  • Magdalenka1126 2011-02-18 08:45:06

    emot bardzo ważne wskazówki przy wyborze frezarki szczególnie te dane techniczneemot

© Copyright by Wzorki.pl   | sitemap Realizacja: NetVisage